"Álom-tábor" Fehérkőlápa táborbevezető

 

Az alvás folyamatai és az álmodás egyike az emberi élet talán legnagyobb talányainak! Egyrészt azért, mert a napi életünk durván 30%-ban, átlag 6-8 órában történik, akkor, amikor testünk folyamatai nem a fizikai tudatunk ellenőrzése által léteznek. Ugyanakkor ez a test és a lélek regenerálódásának (a kimerült életerő pótlásának) az időszaka is, amelyet egy sajátos öntudatlan állapotban megélünk, de - teljesen egyetértve Rudolf Steiner megállapításával - valódi működési mechanizmusát egyáltalában nem értjük, az rejtve van a jelenlegi Emberiség elől.

Az "álom", az "álmodás" esetében pedig legalább ekkora talánnyal állunk szemben. Az álmodást közbülső állapotnak tekinthetjük az ébrenlét és az alvás között. Az álom élményeit össze-vissza kavargó, hullámzó képek világának látjuk. Ez a kaotikus képvilág azonban szabályokat és törvényeket rejt magában.

Az ember áloméletében megszabadul éber tudatának törvényeitől, amelyek őt az érzékek észleléséhez és a józan ítéletalkotás szabályaihoz kötik ... és mégis az álomban él ... Mert van valami benne azokból a titokzatos törvényekből, amelyeket sejtelmeinkben varázslatosaknak és vonzónak érzünk és amelyek mélyebb okai annak, hogy a fantázia szép játékát - a művészi átélés alapját - mindig szívesen hasonlítjuk az "álmodás"-hoz ...

Életünknek ezt a területét évezredek óta a legkülönbözőbb módszerekkel vizsgálják, nem alaptalanul remélve, hogy közelebb kerülhetünk az emberi Lélek és tudat működésének megismeréséhez. Ugyanakkor - és talán ezért - egyike azon kivételes területeknek, ahol a korszerű tudomány vizsgálati lehetőségei és az ősi ismeretek mély bölcsessége találkozhat! Egyfelől tudjuk, hogy a keleti filozófiáknak, különösen a tibeti buddhizmus mély belső tanításainak egyike az álom ill. a tudatos álom ismerete. Korunkban pedig az orvostudomány és a pszichológia - különösen a tudatalatti vizsgálata - tekinti az álmot és az álom jelenségét az emberi tudat megismerése fontos területének.

Ebben a táborban sok szó fog esni minderről és a középpontban lesz az a gyakrolati ismeret, amelynek a segítségével az illékony álomképeket és -élményeket a legkevesebb torzulással próbáljuk "megfogni", segítségül hívva a képrajzolás, a mese világát, a hangok lehetőségeit és a tibeti szemléletvilágot a mélyebb megismerésben.

Az előadásokat, gyakorlatokat napi séták egészítik ki az oxigéndús levegőjű erdőkben, megismerünk tiszta vízű forrásokat és a nagyközönség által nem ismert nagy energiájú gyógyító helyeket is. A példásan felszerelt szálláshelyen tejes ellátás, napi 3x-i étkezéssel várja a töltekezni vágyókat .

Szóval, ha össze akarnám foglalni, akkor azt mondhatom: aki nem tud aludni, felkel hajnalban annak ITT A HELYE ... - aki tud aludni annak is ITT A HELYE!!  



tankoistvan@magyartudas.hu - 30/866-8968 - Tankó István

Copyright © MagyarTudás, 2023.